    Vishay Dale CRCW1206249RFKEAHP
    Part No.:
    CRCW1206249RFKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW1206249RFKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 249 OHM 1% 3/4W 1206
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    249 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.75W, 3/4W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW1206249RFKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW1206249RFKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW1206249RFKEAHP?
    Image CRCW1206249RFKEAHP
    Part Number CRCW1206249RFKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Product Status Active
    Resistance 249 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.75W, 3/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)