    Vishay Dale CRCW080595K3FKEAC
    Part No.:
    CRCW080595K3FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW080595K3FKEAC.pdf
    Description:
    RES 95.3K OHM 1% 1/8W 0805
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    95.3 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW080595K3FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW080595K3FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW080595K3FKEAC?
    Image CRCW080595K3FKEAC
    Part Number CRCW080595K3FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 95.3 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)