    Vishay Dale CRCW0805680RJNEAHP
    Part No.:
    CRCW0805680RJNEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0805680RJNEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 680 OHM 5% 1/2W 0805
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    680 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0805680RJNEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0805680RJNEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0805680RJNEAHP?
    Image CRCW0805680RJNEAHP
    Part Number CRCW0805680RJNEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 680 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)