    Vishay Dale CRCW080564K9FKEAHP
    Part No.:
    CRCW080564K9FKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW080564K9FKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 64.9K OHM 1% 1/2W 0805
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    64.9 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW080564K9FKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW080564K9FKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW080564K9FKEAHP?
    Image CRCW080564K9FKEAHP
    Part Number CRCW080564K9FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Product Status Active
    Resistance 64.9 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)