    Vishay Dale CRCW080564K9FKEAC
    Part No.:
    CRCW080564K9FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW080564K9FKEAC.pdf
    Description:
    RES 64.9K OHM 1% 1/8W 0805
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    64.9 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW080564K9FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW080564K9FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW080564K9FKEAC?
    Image CRCW080564K9FKEAC
    Part Number CRCW080564K9FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 64.9 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)