    Vishay Dale CRCW080563K4FKEAC
    Part No.:
    CRCW080563K4FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW080563K4FKEAC.pdf
    Description:
    RES 63.4K OHM 1% 1/8W 0805
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    63.4 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW080563K4FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW080563K4FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW080563K4FKEAC?
    Image CRCW080563K4FKEAC
    Part Number CRCW080563K4FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 63.4 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)