    Vishay Dale CRCW08054K87FKEAHP
    Part No.:
    CRCW08054K87FKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW08054K87FKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 4.87K OHM 1% 1/2W 0805
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    4.87 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW08054K87FKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW08054K87FKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW08054K87FKEAHP?
    Image CRCW08054K87FKEAHP
    Part Number CRCW08054K87FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 4.87 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)