    Vishay Dale CRCW08054K87FKEAC
    Part No.:
    CRCW08054K87FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW08054K87FKEAC.pdf
    Description:
    RES 4.87K OHM 1% 1/8W 0805
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    4.87 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW08054K87FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW08054K87FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW08054K87FKEAC?
    Image CRCW08054K87FKEAC
    Part Number CRCW08054K87FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 4.87 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)