    Vishay Dale CRCW080529K4FKEAHP
    Part No.:
    CRCW080529K4FKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW080529K4FKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 29.4K OHM 1% 1/2W 0805
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    29.4 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW080529K4FKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW080529K4FKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW080529K4FKEAHP?
    Image CRCW080529K4FKEAHP
    Part Number CRCW080529K4FKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 29.4 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)