    Vishay Dale CRCW06038K20JNEAC
    Part No.:
    CRCW06038K20JNEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW06038K20JNEAC.pdf
    Description:
    RES 8.2K OHM 5% 1/10W 0603
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    8.2 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW06038K20JNEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW06038K20JNEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06038K20JNEAC?
    Image CRCW06038K20JNEAC
    Part Number CRCW06038K20JNEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 8.2 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)