    Vishay Dale CRCW0603887KFKEAC
    Part No.:
    CRCW0603887KFKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0603887KFKEAC.pdf
    Description:
    RES 887K OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    887 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0603887KFKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0603887KFKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0603887KFKEAC?
    Image CRCW0603887KFKEAC
    Part Number CRCW0603887KFKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 887 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)