    Vishay Dale CRCW06037M68FKEAC
    Part No.:
    CRCW06037M68FKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW06037M68FKEAC.pdf
    Description:
    RES 7.68M OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    7.68 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW06037M68FKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW06037M68FKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06037M68FKEAC?
    Image CRCW06037M68FKEAC
    Part Number CRCW06037M68FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 7.68 MOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)