    Vishay Dale CRCW0603604KFKEAHP
    Part No.:
    CRCW0603604KFKEAHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0603604KFKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 604K OHM 1% 1/3W 0603
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    604 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0603604KFKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0603604KFKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0603604KFKEAHP?
    Image CRCW0603604KFKEAHP
    Part Number CRCW0603604KFKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Product Status Active
    Resistance 604 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)