    Vishay Dale CRCW0603604KFKEAC
    Part No.:
    CRCW0603604KFKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0603604KFKEAC.pdf
    Description:
    RES 604K OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    604 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0603604KFKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0603604KFKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0603604KFKEAC?
    Image CRCW0603604KFKEAC
    Part Number CRCW0603604KFKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 604 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)