    Vishay Dale CRCW0603365KFKEAC
    Part No.:
    CRCW0603365KFKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0603365KFKEAC.pdf
    Description:
    RES 365K OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    365 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0603365KFKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0603365KFKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0603365KFKEAC?
    Image CRCW0603365KFKEAC
    Part Number CRCW0603365KFKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 365 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)