    Vishay Dale CRCW0603324RFKEAHP
    Part No.:
    CRCW0603324RFKEAHP
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0603324RFKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 324 OHM 1% 1/3W 0603
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    CRCW-HP e3
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    324 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0603324RFKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0603324RFKEAHP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0603324RFKEAHP?
    Image CRCW0603324RFKEAHP
    Part Number CRCW0603324RFKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 324 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)