    Vishay Dale CRCW0603324KFKEAC
    Part No.:
    CRCW0603324KFKEAC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0603324KFKEAC.pdf
    Description:
    RES 324K OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    CRCW-C
    Resistance:
    324 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0603324KFKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0603324KFKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0603324KFKEAC?
    Image CRCW0603324KFKEAC
    Part Number CRCW0603324KFKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Product Status Active
    Resistance 324 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)