    Vishay Dale CRCW06032M61FKEA
    Part No.:
    CRCW06032M61FKEA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW06032M61FKEA.pdf
    Description:
    RES SMD 2.61M OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    2.61 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW06032M61FKEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW06032M61FKEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06032M61FKEA?
    Image CRCW06032M61FKEA CRCW06032M61FKEAC
    Part Number CRCW06032M61FKEA CRCW06032M61FKEAC
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Resistance 2.61 MOhms 2.61 MOhms
    Tolerance ±1% ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)