    Vishay Dale CRCW060320K0FKEC
    Part No.:
    CRCW060320K0FKEC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW060320K0FKEC.pdf
    Description:
    RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    D/CRCW e3
    Resistance:
    20 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW060320K0FKEC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW060320K0FKEC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW060320K0FKEC?
    Image CRCW060320K0FKEC
    Part Number CRCW060320K0FKEC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series D/CRCW e3
    Product Status Active
    Resistance 20 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)