    Vishay Dale CRCW06031K50JNEA
    Part No.:
    CRCW06031K50JNEA
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW06031K50JNEA.pdf
    Description:
    RES SMD 1.5K OHM 5% 1/10W 0603
    Series:
    D/CRCW e3
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Resistance:
    1.5 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW06031K50JNEA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW06031K50JNEA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW06031K50JNEA?
    Image CRCW06031K50JNEAC CRCW06031K50JNEA CRCW06031K50JNEAHP
    Part Number CRCW06031K50JNEAC CRCW06031K50JNEA CRCW06031K50JNEAHP
    Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
    Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
    Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Resistance 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms
    Tolerance ±5% ±5% ±5%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film Thick Film Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
    Ratings 0603 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)