    Vishay Dale CRCW0603187RFKEAHP
    Part No.:
    CRCW0603187RFKEAHP
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0603187RFKEAHP.pdf
    Description:
    RES SMD 187 OHM 1% 1/3W 0603
    Series:
    CRCW-HP e3
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Resistance:
    187 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.333W, 1/3W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0603187RFKEAHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0603187RFKEAHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0603187RFKEAHP?
    Image CRCW0603187RFKEAHP
    Part Number CRCW0603187RFKEAHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 187 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.333W, 1/3W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)