    Vishay Dale CRCW0603187RFKEAC
    Part No.:
    CRCW0603187RFKEAC
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0603187RFKEAC.pdf
    Description:
    RES 187 OHM 1% 1/10W 0603
    Series:
    CRCW-C
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Resistance:
    187 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0603187RFKEAC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0603187RFKEAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0603187RFKEAC?
    Image CRCW0603187RFKEAC
    Part Number CRCW0603187RFKEAC
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-C
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 187 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)