    Vishay Dale CRCW04021K20JNEDHP
    Part No.:
    CRCW04021K20JNEDHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW04021K20JNEDHP.pdf
    Description:
    RES SMD 1.2K OHM 5% 1/5W 0402
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    1.2 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW04021K20JNEDHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW04021K20JNEDHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW04021K20JNEDHP?
    Image CRCW04021K20JNEDHP
    Part Number CRCW04021K20JNEDHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Product Status Active
    Resistance 1.2 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)