    Vishay Dale CRCW0402127RFKEDHP
    Part No.:
    CRCW0402127RFKEDHP
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCRCW0402127RFKEDHP.pdf
    Description:
    RES SMD 127 OHM 1% 1/5W 0402
    Series:
    CRCW-HP e3
    Resistance:
    127 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.2W, 1/5W
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Datasheet:
    1. How to order CRCW0402127RFKEDHP on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CRCW0402127RFKEDHP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CRCW0402127RFKEDHP?
    Image CRCW0402127RFKEDHP
    Part Number CRCW0402127RFKEDHP
    Manufacturer Vishay Dale
    Series CRCW-HP e3
    Package/Case 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 127 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)