678D107M025CC5D.pdf
678D107M025CC5D.pdf
| Image | |
| Part Number | 678D107M025CC5D |
| Manufacturer | Vishay Sprague |
| Package/Case | |
| Series | 678D |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 700mOhm @ 20Hz |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency | 224 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 320 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 250 mOhms |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.630" (16.00mm) |