    Verotronic Technologies Pte Ltd. VT50-01000NNMNNM-N
    Part No.:
    VT50-01000NNMNNM-N
    Description:
    COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
    Style:
    N-Type to N-Type
    1st Connector:
    N-Type Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector:
    N-Type Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    3.60mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    50 GHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VT50-01000NNMNNM-N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VT50-01000NNMNNM-N price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VT50-01000NNMNNM-N?
    Series VT50 VT50 VT50 VT50 VT50
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Style N-Type to N-Type N-Type to N-Type N-Type to N-Type N-Type to N-Type N-Type to N-Type
    1st Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    2nd Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type 3.60mm OD Coaxial Cable 3.60mm OD Coaxial Cable 3.60mm OD Coaxial Cable 3.60mm OD Coaxial Cable 3.60mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 50 GHz 50 GHz 50 GHz 50 GHz 50 GHz
    Color Blue Blue Blue Blue Blue
    Features - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C