    Verotronic Technologies Pte Ltd. VT50-01000DMFDMF-N
    Part No.:
    VT50-01000DMFDMF-N
    Manufacturer:
    Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL 3.5MM TO 3.5MM
    Manufacturer:
    Series:
    VT50
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Style:
    3.5mm to 3.5mm
    1st Connector:
    3.5mm Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    3.5mm Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    3.60mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    50 GHz
    Color:
    Blue
    Features:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VT50-01000DMFDMF-N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VT50-01000DMFDMF-N price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VT50-01000DMFDMF-N?
    Series VT50 VT50 VT50 VT50 VT50
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Style 3.5mm to 3.5mm 3.5mm to 3.5mm 3.5mm to 3.5mm 3.5mm to 3.5mm 3.5mm to 3.5mm
    1st Connector 3.5mm Jack 3.5mm Jack 3.5mm Jack 3.5mm Jack 3.5mm Jack
    1st Contact Gender Female Female Female Female Female
    2nd Connector 3.5mm Jack 3.5mm Jack 3.5mm Jack 3.5mm Jack 3.5mm Jack
    2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
    Length 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type 3.60mm OD Coaxial Cable 3.60mm OD Coaxial Cable 3.60mm OD Coaxial Cable 3.60mm OD Coaxial Cable 3.60mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 50 GHz 50 GHz 50 GHz 50 GHz 50 GHz
    Color Blue Blue Blue Blue Blue
    Features - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C