    Verotronic Technologies Pte Ltd. VT50-01000LMFLMF-N
    Part No.:
    VT50-01000LMFLMF-N
    Description:
    COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM
    Style:
    2.4mm to 2.4mm
    1st Connector:
    2.4mm Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    2nd Connector:
    2.4mm Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    3.60mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    50 GHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C