    Verotronic Technologies Pte Ltd. VT18-01000SMMSMM-N
    Part No.:
    VT18-01000SMMSMM-N
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMA
    Style:
    SMA to SMA
    1st Connector:
    SMA Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector:
    SMA Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    4.85mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    18 GHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VT18-01000SMMSMM-N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VT18-01000SMMSMM-N price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VT18-01000SMMSMM-N?
    Style SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA
    1st Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    2nd Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type 4.85mm OD Coaxial Cable 4.85mm OD Coaxial Cable 4.85mm OD Coaxial Cable 4.85mm OD Coaxial Cable 4.85mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz
    Color Blue Blue Blue Blue Blue
    Features - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C