    Verotronic Technologies Pte Ltd. VT18-01000NNMNNM-N
    Part No.:
    VT18-01000NNMNNM-N
    Manufacturer:
    Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
    Manufacturer:
    Series:
    VT18
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Style:
    N-Type to N-Type
    1st Connector:
    N-Type Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    N-Type Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    4.85mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    18 GHz
    Color:
    Blue
    Features:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VT18-01000NNMNNM-N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VT18-01000NNMNNM-N price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VT18-01000NNMNNM-N?
    Series VT18 VT18 VT18 VT18 VT18
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Style N-Type to N-Type N-Type to N-Type N-Type to N-Type N-Type to N-Type N-Type to N-Type
    1st Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    2nd Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type 4.85mm OD Coaxial Cable 4.85mm OD Coaxial Cable 4.85mm OD Coaxial Cable 4.85mm OD Coaxial Cable 4.85mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz
    Color Blue Blue Blue Blue Blue
    Features - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C