    Verotronic Technologies Pte Ltd. VB01-00914VMMVMM-N
    Part No.:
    VB01-00914VMMVMM-N
    Description:
    COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM
    Style:
    1.85mm to 1.85mm
    1st Connector:
    1.85mm Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector:
    1.85mm Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    Length:
    35.98" (914.00mm)
    Cable Type:
    2.60mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    67 GHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VB01-00914VMMVMM-N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VB01-00914VMMVMM-N price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VB01-00914VMMVMM-N?
    Style 1.85mm to 1.85mm 1.85mm to 1.85mm 1.85mm to 1.85mm 1.85mm to 1.85mm 1.85mm to 1.85mm
    1st Connector 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    2nd Connector 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm)
    Cable Type 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 67 GHz 67 GHz 67 GHz 67 GHz 67 GHz
    Color Black, Yellow Black, Yellow Black, Yellow Black, Yellow Black, Yellow
    Features - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C