    Verotronic Technologies Pte Ltd. VB01-00914LMFLMF-N
    Part No.:
    VB01-00914LMFLMF-N
    Description:
    COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM
    Style:
    2.4mm to 2.4mm
    1st Connector:
    2.4mm Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    2nd Connector:
    2.4mm Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    Length:
    35.98" (914.00mm)
    Cable Type:
    2.60mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    67 GHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VB01-00914LMFLMF-N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VB01-00914LMFLMF-N price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VB01-00914LMFLMF-N?
    Style 2.4mm to 2.4mm 2.4mm to 2.4mm 2.4mm to 2.4mm 2.4mm to 2.4mm 2.4mm to 2.4mm
    1st Connector 2.4mm Jack 2.4mm Jack 2.4mm Jack 2.4mm Jack 2.4mm Jack
    1st Contact Gender Female Female Female Female Female
    2nd Connector 2.4mm Jack 2.4mm Jack 2.4mm Jack 2.4mm Jack 2.4mm Jack
    2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
    Length 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm)
    Cable Type 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 67 GHz 67 GHz 67 GHz 67 GHz 67 GHz
    Color Black, Yellow Black, Yellow Black, Yellow Black, Yellow Black, Yellow
    Features - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C