    Verotronic Technologies Pte Ltd. VB01-00914VMFVMF-N
    Part No.:
    VB01-00914VMFVMF-N
    Description:
    COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM
    Style:
    1.85mm to 1.85mm
    1st Connector:
    1.85mm Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    2nd Connector:
    1.85mm Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    Length:
    35.98" (914.00mm)
    Cable Type:
    2.60mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    67 GHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C