    TE Connectivity Passive Product RP73D1J442RBTG
    Part No.:
    RP73D1J442RBTG
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRP73D1J442RBTG.pdf
    Description:
    RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
    Resistance:
    442 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±15ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order RP73D1J442RBTG on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RP73D1J442RBTG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RP73D1J442RBTG?
    Image RP73D1J442RBTG
    Part Number RP73D1J442RBTG
    Product Status Active
    Resistance 442 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Thin Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±15ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)