    TE Connectivity Passive Product RN73C1J6R34BTD
    Part No.:
    RN73C1J6R34BTD
    Manufacturer:
    TE Connectivity Passive Product
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRN73C1J6R34BTD.pdf
    Description:
    RES SMD 6.34 OHM 0.1% 1/16W 0603
    Manufacturer:
    Series:
    RN73, Holsworthy
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    6.34 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order RN73C1J6R34BTD on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RN73C1J6R34BTD price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73C1J6R34BTD?
    Image RN73C1J6R34BTD RN73C1J6R34BTDF
    Part Number RN73C1J6R34BTD RN73C1J6R34BTDF
    Manufacturer TE Connectivity Passive Product TE Connectivity Passive Product
    Series RN73, Holsworthy RN73, Holsworthy
    Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Resistance 6.34 Ohms 6.34 Ohms
    Tolerance ±0.1% ±0.1%
    Power (Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
    Composition Thin Film Thin Film
    Features - -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package - -
    Ratings 0603 0603
    Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm)