    TE Connectivity Laird GPSDS1370PLG
    Part No.:
    GPSDS1370PLG
    Manufacturer:
    TE Connectivity Laird
    Category:
    RF Antennas
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDGPSDS1370PLG.pdf
    Description:
    RF ANT 143MHZ/1.575GHZ WHIP STR
    Manufacturer:
    TE Connectivity Laird
    Series:
    Survivor™
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    RF Family/Standard:
    Navigation
    Frequency Group:
    VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
    Frequency (Center/Band):
    143MHz, 1.575GHz
    Frequency Range:
    137MHz ~ 150MHz
    Antenna Type:
    Whip, Straight
    Number of Bands:
    2
    VSWR:
    Return Loss:
    Gain:
    Power - Max:
    Features:
    Cable - 4.3m
    Termination:
    Ingress Protection:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Height (Max):
    Applications:
    GPS
    Datasheet:
    1. How to order GPSDS1370PLG on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GPSDS1370PLG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GPSDS1370PLG?
    Image GPSDS1370PLG
    Part Number GPSDS1370PLG
    Manufacturer TE Connectivity Laird
    Series Survivor™
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    RF Family/Standard Navigation
    Frequency Group VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
    Frequency (Center/Band) 143MHz, 1.575GHz
    Frequency Range 137MHz ~ 150MHz