    TE Connectivity Linx ANT-433-HETH
    Part No.:
    ANT-433-HETH
    Manufacturer:
    TE Connectivity Linx
    Category:
    RF Antennas
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDANT-433-HETH.pdf
    Description:
    RF ANT 433MHZ HELICAL SLD TH
    Manufacturer:
    TE Connectivity Linx
    Series:
    HE
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    RF Family/Standard:
    General ISM
    Frequency Group:
    UHF (300MHz ~ 1GHz)
    Frequency (Center/Band):
    433MHz
    Frequency Range:
    418MHz ~ 458MHz
    Antenna Type:
    Helical
    Number of Bands:
    1
    VSWR:
    2
    Return Loss:
    Gain:
    1.9dBi
    Power - Max:
    Features:
    Termination:
    Solder
    Ingress Protection:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Height (Max):
    0.350" (8.89mm)
    Applications:
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
    Datasheet:
    1. How to order ANT-433-HETH on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ANT-433-HETH price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ANT-433-HETH?
    Image ANT-433-HETH ANT-868-HETH ANT-916-HETH ANT-GNSSCP-TH18L1 ANT-2.45-CHP-T
    Part Number ANT-433-HETH ANT-868-HETH ANT-916-HETH ANT-GNSSCP-TH18L1 ANT-2.45-CHP-T
    Series HE HE HE HE HE
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    RF Family/Standard General ISM General ISM General ISM General ISM General ISM
    Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
    Frequency (Center/Band) 433MHz 433MHz 433MHz 433MHz 433MHz
    Frequency Range 418MHz ~ 458MHz 418MHz ~ 458MHz 418MHz ~ 458MHz 418MHz ~ 458MHz 418MHz ~ 458MHz
    Antenna Type Helical Helical Helical Helical Helical
    Number of Bands 1 1 1 1 1
    VSWR 2 2 2 2 2
    Return Loss - - - - -
    Gain 1.9dBi 1.9dBi 1.9dBi 1.9dBi 1.9dBi
    Power - Max - - - - -
    Features - - - - -
    Termination Solder Solder Solder Solder Solder
    Ingress Protection - - - - -
    Grade - - - - -
    Qualification - - - - -
    Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
    Height (Max) 0.350" (8.89mm) 0.350" (8.89mm) 0.350" (8.89mm) 0.350" (8.89mm) 0.350" (8.89mm)