    Susumu RL3264R-R100-F
    Part No.:
    RL3264R-R100-F
    Manufacturer:
    Susumu
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    2512 (6432 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRL3264R-R100-F.pdf
    Description:
    RES 0.1 OHM 1% 1W 2512
    Manufacturer:
    Susumu
    Series:
    RL
    Package/Case:
    2512 (6432 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    100 mOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    1W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Current Sense
    Temperature Coefficient:
    0/ +100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    2512
    Size / Dimension:
    0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    Datasheet:
    1. How to order RL3264R-R100-F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RL3264R-R100-F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RL3264R-R100-F?
    Image RL3264R-R100-F RL3264R-R120-F RL3264R-R180-F RL3264R-R068-F RL3264R-R470-F
    Part Number RL3264R-R100-F RL3264R-R120-F RL3264R-R180-F RL3264R-R068-F RL3264R-R470-F
    Manufacturer Susumu Susumu Susumu Susumu Susumu
    Series RL RL RL RL RL
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Resistance 100 mOhms 100 mOhms 100 mOhms 100 mOhms 100 mOhms
    Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
    Power (Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
    Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
    Features Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense
    Temperature Coefficient 0/ +100ppm/°C 0/ +100ppm/°C 0/ +100ppm/°C 0/ +100ppm/°C 0/ +100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Ratings 2512 2512 2512 2512 2512
    Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm)