    Signal Transformer HTTI-680-1.8
    Part No.:
    HTTI-680-1.8
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDHTTI-680-1.8.pdf
    Description:
    TOROIDAL IND HI TEMP 680UH 1.8AD
    Inductance:
    680 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.8 A
    DC Resistance (DCR):
    350mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 200°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm)