    Signal Transformer HTTI-22-6.7
    Part No.:
    HTTI-22-6.7
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDHTTI-22-6.7.pdf
    Description:
    TOROIDAL IND HI TEMP 22UH 6.7ADC
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    6.7 A
    DC Resistance (DCR):
    26mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 200°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm)
    Height - Seated (Max):
    Datasheet:
    1. How to order HTTI-22-6.7 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the HTTI-22-6.7 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HTTI-22-6.7?
    Image HTTI-22-6.7 HTTI-39-5.9 HTTI-10-9.9 HTTI-18-8.6 HTTI-56-5.3
    Part Number HTTI-22-6.7 HTTI-39-5.9 HTTI-10-9.9 HTTI-18-8.6 HTTI-56-5.3
    Series HTTI HTTI HTTI HTTI HTTI
    Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal Toroidal
    Material - Core - - - - -
    Inductance 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH
    Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
    Current Rating (Amps) 6.7 A 6.7 A 6.7 A 6.7 A 6.7 A
    Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
    DC Resistance (DCR) 26mOhm Max 26mOhm Max 26mOhm Max 26mOhm Max 26mOhm Max
    Ratings - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz
    Features - - - - -
    Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
    Size / Dimension 0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm) 0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm) 0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm) 0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm) 0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm)