    Schaffner EMC Inc. FN2410-60-34
    Part No.:
    FN2410-60-34
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDFN2410-60-34.pdf
    Description:
    LINE FILTER 250VAC 60A CHASS MNT
    Series:
    FN 2410
    Configuration:
    Single Stage
    Voltage - Rated DC:
    Voltage - Rated AC:
    250V
    Current:
    60 A
    Frequency - Operating:
    250Hz
    Approval Agency:
    CSA, ENEC, UR
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 100°C
    Termination Style:
    Terminal Block
    Inductance:
    Datasheet:
    1. How to order FN2410-60-34 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the FN2410-60-34 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FN2410-60-34?
    Image FN2410-32-33 FN2410-60-34 FN2410-100-34 FN2410H-8-44 FN2410H-60-34
    Part Number FN2410-32-33 FN2410-60-34 FN2410-100-34 FN2410H-8-44 FN2410H-60-34
    Series FN 2410 FN 2410 FN 2410 FN 2410 FN 2410
    Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
    Product Status Active Active Active Active Active
    Filter Type Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase
    Configuration Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage
    Voltage - Rated DC - - - - -
    Voltage - Rated AC 250V 250V 250V 250V 250V
    Current 60 A 60 A 60 A 60 A 60 A
    Frequency - Operating 250Hz 250Hz 250Hz 250Hz 250Hz
    Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
    Approval Agency CSA, ENEC, UR CSA, ENEC, UR CSA, ENEC, UR CSA, ENEC, UR CSA, ENEC, UR
    Operating Temperature -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C