RCS1608F3093CS.pdf
RCS1608F3093CS.pdf
| Image |  |
| Part Number | RCS1608F3093CS |
| Product Status | Active |
| Resistance | 309 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0603 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |