RC0402F15R4CS.pdf
RC0402F15R4CS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RC0402F15R4CS.
| Image |  |
| Part Number | RC0402F15R4CS |
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | RC |
| Package/Case | 01005 (0402 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 15.4 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 01005 |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.006" (0.15mm) |