    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ821
    Part No.:
    SFR10EZPJ821
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ821.pdf
    Description:
    RES 820 OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    820 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ821 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ821 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ821?
    Image SFR10EZPJ821
    Part Number SFR10EZPJ821
    Product Status Active
    Resistance 820 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)