    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ684
    Part No.:
    SFR10EZPJ684
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ684.pdf
    Description:
    RES 680K OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    680 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ684 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ684 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ684?
    Image SFR10EZPJ684
    Part Number SFR10EZPJ684
    Product Status Active
    Resistance 680 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)