    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ472
    Part No.:
    SFR10EZPJ472
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ472.pdf
    Description:
    RES 4.7K OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    4.7 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ472 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ472 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ472?
    Image SFR10EZPJ472
    Part Number SFR10EZPJ472
    Product Status Active
    Resistance 4.7 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)