    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ430
    Part No.:
    SFR10EZPJ430
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ430.pdf
    Description:
    RES 43 OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    43 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ430 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ430 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ430?
    Image SFR10EZPJ430
    Part Number SFR10EZPJ430
    Product Status Active
    Resistance 43 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)