    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ3R6
    Part No.:
    SFR10EZPJ3R6
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ3R6.pdf
    Description:
    RES 3.6 OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    3.6 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±400ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ3R6 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ3R6 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ3R6?
    Image SFR10EZPJ3R6
    Part Number SFR10EZPJ3R6
    Product Status Active
    Resistance 3.6 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±400ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)