    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ331
    Part No.:
    SFR10EZPJ331
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ331.pdf
    Description:
    RES 330 OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    330 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Features:
    Anti-Sulfur
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ331 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ331 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ331?
    Image SFR10EZPJ331
    Part Number SFR10EZPJ331
    Product Status Active
    Resistance 330 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)