    Rohm Semiconductor SFR10EZPJ304
    Part No.:
    SFR10EZPJ304
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSFR10EZPJ304.pdf
    Description:
    RES 300K OHM 5% 1/8W 0805
    Resistance:
    300 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Datasheet:
    1. How to order SFR10EZPJ304 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SFR10EZPJ304 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SFR10EZPJ304?
    Image SFR10EZPJ304
    Part Number SFR10EZPJ304
    Product Status Active
    Resistance 300 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)